S1W8 Od algorytmu Euklidesa do złotego podziału – A.Borowiecka, M.Borowiecki OEIiZK(sala 205)

Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 30/03/2019
11:00 - 12:00

Lokalizacja
Sala 205

Kategorie


Złoty podział, czyli taki podział odcinka, żeby proporcja dłuższej części do krótszej była taka sama jak całego odcinka do dłuższej części. Można się zastanawiać, co ma piernik do wiatraka, czyli co ma algorytm Euklidesa wspólnego ze złotym podziałem. Podczas warsztatu wykorzystamy interpretację geometryczną algorytmu Euklidesa do rysowania przybliżenia złotych prostokątów (długości boków prostokąta pozostają w złotej proporcji) i złotej spirali. Wykorzystamy też liczby Fibonacciego. Zastosujemy arkusz kalkulacyjny do prostych obliczeń i środowisko programistyczne Processing do napisania krótkich programów rysujących spirale. Warsztat przeznaczony jest dla nauczycieli informatyki uczących lub planujących uczyć informatyki w klasach 7-8 SP i w szkołach ponadpodstawowych oraz innych zainteresowanych tematyką.

 

Zainteresowany tym warsztatem? Zgłoś się!

 

 1. Jeśli nie jesteś zalogowany, zrób to

Tylko zalogowani uczestnicy konferencji mają możliwość rezerwacji warsztatów.

 

2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij zgłoszenie

Podaj swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu (na wszelki wypadek). Jeśli masz jakieś dodatkowe uwagi, wpisz je w okienku „wiadomość dla organizatora”.

 

3. Odbierz wiadomość e-mail od organizatora

Na Twoją skrzynkę e-mail prześlemy wiadomość z informacją o przyjęciu („rezerwacja w trakcie”) i potwierdzeniu zgłoszenia („rezerwacja potwierdzona”).

 

4. Korzystaj z menu uczestnika konferencji

Spójrz na dół naszej witryny www. Znajdziesz tu menu z linkami do przydatnych informacji. Jeśli jesteś zalogowany, w każdej chwili możesz sprawdzić, na jaki warsztat już się zapisałeś („Moje rezerwacje”), sprawdzisz też w jakich salach odbywają się warsztaty.

 

Rezerwacje

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.