S8W7 Jak wciągnąć ucznia w każdą lekcję z pomocą robota? – praktyczne sztuczki Pana Belfra. D.Łasiński(sala 103)

Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 31/03/2019
11:00 - 11:50

Lokalizacja
Sala 103

Kategorie


Każdy z nas zna polecenia typu:
– ułóż od największego do najmniejszego
– uporządkuj chronologicznie
– wskaż kolejność zdarzeń
Zadania tego typu są bardzo ważne, ale dobrze wiemy, że coraz trudniej zmobilizować ucznia do ich wykonania. Dlaczego? „Bo to nuda.” Często taką odpowiedź możemy usłyszeć od naszych uczniów. Czy można inaczej? Czy da się tak przedstawić to zadanie w taki sposób, aby uczeń nie wiedział, że się uczy, a miał wrażenie, że uczestniczy w dobrej zabawie?
Tak da się. Tym razem pokażę Tobie, jak to zrobić z wykorzystaniem pomocy edukacyjnej, którą trochę błędnie uznaje się za przeznaczoną wyłącznie się dla najmłodszych – robota edukacyjnego True True. Przekonasz się też, że każdy nauczyciel może wykorzystywać pomoce, które wydawałoby się są zarezerwowane dla informatyków. Pewnie myślisz:
„Jestem nauczycielem historii/geografii/matematyki/fizyki, na mojej lekcji nie da się zastosować robotów.”
Myślisz tak, prawda? Ja jestem chemikiem i chętnie pokażę Ci, jak kreatywnie można wykorzystać robota na mojej, jak i na Twojej lekcji. Zobaczysz, że Ty też nie zauważysz, jak dobrze się bawiąc, nauczysz się nowych rzeczy. Na Twojej lekcji to też jest możliwe. Wpadnij i przekonaj się sam.
Dawid Łasiński – Pan Belfer

 

Zainteresowany tym warsztatem? Zgłoś się!

 

 1. Jeśli nie jesteś zalogowany, zrób to

Tylko zalogowani uczestnicy konferencji mają możliwość rezerwacji warsztatów.

 

2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij zgłoszenie

Podaj swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu (na wszelki wypadek). Jeśli masz jakieś dodatkowe uwagi, wpisz je w okienku „wiadomość dla organizatora”.

 

3. Odbierz wiadomość e-mail od organizatora

Na Twoją skrzynkę e-mail prześlemy wiadomość z informacją o przyjęciu („rezerwacja w trakcie”) i potwierdzeniu zgłoszenia („rezerwacja potwierdzona”).

 

4. Korzystaj z menu uczestnika konferencji

Spójrz na dół naszej witryny www. Znajdziesz tu menu z linkami do przydatnych informacji. Jeśli jesteś zalogowany, w każdej chwili możesz sprawdzić, na jaki warsztat już się zapisałeś („Moje rezerwacje”), sprawdzisz też w jakich salach odbywają się warsztaty.

 

Rezerwacje

To wydarzenie jest już w całości zarezerwowane.